Львівський будинок органної та камерної музики

Вулиця Степана Бандери, 8
ДеньГодини роботиПерерва
Пн,Вт,Ср,Чт,Пт09:00 - 18:00Без перерви
Сб,НдВихідний

Інформація

Проведення концертів органної та камерної музики.

Події

Органний концерт "Від Баха до Моцарта"
Початок о 18:00 год. Музичне життя тогочасної барокової Європи відзначалося різноманітністю стилевих тенденцій та процесів. У той самий час, коли найвеличніші прагнення бароко досягають апофеозу, дають про себе знати нові починання, й уже згодом музичне мистецтво рвучко мчиться до нових стилевих ідеалів, досконалим втіленням яких невдовзі стане класицизм.Музика Й.С. Баха, Ґ.Ф.Генделя, А.Вівальді, В.А.Моцарта Вікові обмеження: 7+ Виконують: Надія Величко, орган; Ірина Маковецька, сопрано. Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Сольний органний концерт
Початок о 18:00 год. Музика Й.С.Баха, О.Гільмана, Ф.Ліста, Л.Лєфебюр-Велі, Гр. Маккія Виконує: Олена Мацелюх, орган Вікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Органний ланч-концерт
Початок о 14:00 год. Програма київської органістки Євгенії Кравченко:Вінсент Любек "Прелюдія і фуга ре мінор"I.С.Бах "Фантазія і фуга до мінор"I.С.Бах "Прелюдія і фуга ре мінор"Шарль Турнемiр Хорал з циклу "Сiм слiв Христа"Олів'є Латрі частина з меси "Salve Regina"Д.Шостакович "Фантазія і фуга до мінор" Вікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Концерт Данила Саєнка
Початок о 19:00 год. У рамках концерту прозвучить калейдоскоп музично-історичних епох, що мінитиметься музичними барвами фортепіано під вправною грою талановитого львів'янина , неодноразового лауреата та переможця українських і зарубіжних конкурсів. Музика Д.Скарлатті, Ф.Шуберта, М.Равеля, Р.Ваґнера, М.МусорґськогоД.Скарлатті - Сонати E-dur K380h-moll K27, d-moll K1, d-moll K141Ф.Шуберт - Соната a-moll D784М.Равель - “Нічний Гаспар”Р.Ваґнер-Ф.Ліст - “Смерть Ізольди”М.Мусорґський - “Картинки з виставки” Виконує: Данило Саєнко, фортепіаноВікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Концерт "Грають діти"
Початок о 19:00 год. Солісти та ансамблі, вихованці школи ім. С. Крушельницької Вікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Концерт "Спів крізь епохи"
Початок о 19:00 год. Мабуть найперший інструмент музичної історії – голос! Погоджуєтесь? Навіть найперші форми навчання, як от письмо, читання й духовний розвиток, відбувалися при монастирях за допомогою співу, а саме Старого Завіту, притч тощо. Отож, спів іде з нами крізь життя, крізь віки. Він розвивався, розростався в найрізноманітніші жанри й форми музикування, й міниться надалі, щораз дивуючи й викликаючи захоплення! Крокувати історією вокального мистецтва, почути захоплюючі тембри, звуконаслідування, переливи, варіації та ще багато-багато дивовиж, що може створити лишень vox humana, зможете на унікальному концерті вокального ансамблю Collegium Musicum. Вокальний ансамбль Collegium MusicumКерівник і дириґент: Віктор ПилипишинНадія Величко - орган Анонім - "Alta trinita beata"G. P. Palestrina - "Regina caeli"H. Purcell - "Remember not, Lord, our offences"B. Donato - "Chi La Gagliarda"P. Passereau - "Il est bel et bon"M. Dupre - Motet 1 "O Salutaris"(з органом) M. Dupre - Motet 3 "Tantum Ergo"(з органом)M. Dupre - Motet 4 "Laudate Dominum"(з органом)F. Mendelssohn - "Three Songs from Op. 59"A. Bruckner - "Afferentur regi"F. Poulenc - "Videntes Stellam"F. Poulenc - "Ah! mon beau laboureur"F. Poulenc - "Margoton va t'a l'iau" Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста мережі Gastroli.ua та онлайн:26 січня: https://gastroli.ua/events/1134131 січня: https://gastroli.ua/events/11342
Органна музика Фелікса Мендельсона
Початок о 18:00 год. Хорал - це твір, що виконувався хором в унісон. Композитори, твори яких звучатимуть у концерті, мали на меті обрамити цей "один голос", й звідси беруть початок найвіртуозніші багатоголосні обробки церковних пісень й, здебільшого, зімпровізовані на ходу, що свідчить про неабияку майстерність! Цей жанр органної музики дуже цікавий, адже під час звучання здається, що орган неначе співає! Виконує: Надія Величко, органВікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Органний ланч-концерт "Популярна органна музика"
Початок о 14:00 год. Вікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Гітарний концерт "Легенди Іспанії"
Початок о 17:00 год. Серед безлічі легенд є чудовий переказ про дівчину на ім'я Цитра. Дочка теслі, якого вважали наймайстернішим на всьому Півдні Іспанії, володіла прекрасним голосом, що мав здатність загоювати рани і виліковувати хвороби. Одного разу вона вирушила на допомогу маленькій дівчинці, аби вилікувати її недугу, та дорогою додому з Цитрою трапилася біда: вона втратила здатність співати. Аби розрадити дочку, батько створив для неї чудовий інструмент, струни якого звучали так само чарівно, як і голос дівчини. Цитра грала на інструменті, продовжуючи вселяти радість людям. Інструмент же назвали іменем дівчини - "цитра" або "цітара". З часом перша буква змінилася, звідки й з'явилася відома нам назва "гітара". Не пропустіть казкову можливість послухати спів Цитри на концерті в Органному залі! Андрій Остапенко, гітара, Київ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Концерт Олени Болюх
Початок о 19:00 год. Музика Й.С.Баха, Й.Альбрехтсбергера, Г.Ріттера, К.Сен-Санса. С.Барбера, Ш.Відора Виконує: Олена Болюх, орган, Київ Олена Болюх (Київ). 2008 року закінчила Київську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. М. В. Лисенка. З 2008 року - студентка Національної Музичної Академії ім. П. Чайковського. 2013 закінчила магістратуру НМАУ ім. П.Чайковського у класі органа у Заслуженого діяча мистецтв України Г.В.Булибенко (орган). Також навчалась у Ірини Стародуб (фортепіано), Світлани Шабалтіної, Ольги Шадріної-Личак (клавесин).Брала участь в в авторському проекті заслуженої артистки України Ганни Середенко «Митці за духовне відродження України» (2010); У фестивалі-форумі Польсько-Української органної музики 2012 (Святиня Летичівської Богородиці); в VI Бахівській Асамблеї(Дніпро, 2016). Стажувалася на майстер-класах Я.Врублевского, В.Беднарского, Р.Перуцького (Польща), Г. Герінга, В.Церера (Німеччина). Олена Болюх є лауреаткою V Міжнародного конкурсу органістів ім. В.Кікти (2012). Веде активну сольну концертну діяльність, а також виступає з ансамблевими, хоровими колективами та оркестрами в Києві, Одесі, Чернівцях, Бердянську, Білій Церкві, Харкові, Дніпрі, Лівадії. У репертуарі - твори від старих майстрів ХVI-XVII ст., композиторів епохи Відродження, бароко, романтизму до сучасних авторів. Вікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Концерт "Три сонати. Бетовен, Рахманінов, Дебюссі"
Початок о 19:00 год. Віолончель & фортепіано. Речиталь Модеста Менцінського і Аліни Шевченко із трьох сонат Бетовена, Рахманінова і Дебюссі. Л. ван Бетовен - Соната для віолончелі і фортепіано No3, op. 69С. Рахманінов - Соната для віолончелі і фортепіано op. 19К. Дебюссі - Соната для віолончелі і фортепіано Модест Менцінський належить до талановитих віолончелістів молодої ґенерації. Репертуар музиканта охоплює період від класичних шедеврів віолончельної музики до експериментальних і новаторських творів сучасної доби. У доробку виконавця – популярні композиції романтизму та музика українських композиторів. Він часто виступає на концертних майданчиках та музичних фестивалях у різних містах України, а також Польщі. Лауреат XV міжнародного конкурсу ім. Юліуша Зарембського (Варшава, 2015), лауреат II всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів ім.В.П.Повзуна (Одеса, 2016), лауреат I всеукраїнського конкурсу віолончелістів (Львів, 2016). Виступав на фестивалях "Karpaty ART", "Музичні зустрічі польської та української молоді". Був учасником майстер-класів відомих віолончелістів: Вольфганга Емануеля Шмідта, Гаррі Хоффмана, Анджея Бауера, Марцеля Бергмана, Наталії Хоми, Дениса Северина. Модест Менцінський народився у Львові. Навчався у Львівській середній спеціалізованій музичній школі ім. С. Крушельницької (клас викладача Ганни Менцінської). З 2013 року продовжує навчатися у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка (клас віолончелі доцента Тараса Менцінського та камерного ансамблю доцента Тетяни Слюсар).Веде активну концертну діяльність як соліст та камерний виконавець. Аліна Шевченко - піаністка, лауреатка і дипломантка багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів, зокрема, міжнародний конкурс-фестиваль "Співзвуччя" (Гран-Прі, 2010), міжнародний конкурс "Акорди Хортиці" (звання лауреата в 2011, 2012, 2013 роках), міжнародний конкурс В.Віардо (I премія, 2013), міжнародний конкурс ім А.Караманова (дипломантка, 2013), всеукраїнський конкурс ім. Г.Нейгауза (I премія, 2015), II всеукраїнський конкурс камерних ансамблів ім. В.П.Повзуна (Одеса, 2016), міжнародний конкурс ім. Є. Станковича (головний приз конкурсу, 2016), міжнародний конкурс "Харківські асамблеї" (II премія, 2017).Брала участь у майстер-класах сольної гри в Євгена Михайлова, у професора Алабамського університету Якова Касмана, а також у літній музичній академії Дори Шварцберг (камерна музика у складі фортепіанного тріо). Також брала участь у записі СD-диску "Камерні твори С.Прокоф’єва" з подальшими його презентаціями в різних містах України. Мала серію сольних концертних виступів у багатьох містах Південної Кореї. Співпрацювала з відомими диригентами України та Південної Кореї, зокрема, М.Лисенко, А.Долинський, В.Редя, Young Keun Kim та ін. Навчалася у Донецькій спеціалізованій музичній школі-інтернаті для обдарованих дітей (клас професора Наталії Чеснокової), згодом у Донецькій державній музичній академії ім. С.Прокоф’єва (клас професорки Наталії Чеснокової), продовжила навчання у Львівській національній музичній академії ім. М.Лисенка у класі (клас фортепіано професорки Галини Блажкевич та камерного ансамблю Наталії Вакули).Активно концертує як солістка і камералістка. Український ансамбль віолончеліста Модеста Менцінського та піаністки Аліни Шевченко дебютував у 2016 році й зарекомендувався блискуче музичному середовищі України. Навчаючись у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка в класах різних педагогів кафедри камерного ансамблю (доц. Т. Слюсар та доц. Н. Вакули), грали також у різних камерних складах. У той же час провадили активну сольну та ансамблеву концертну діяльність та брали участь у конкурсах сольної та камерної гри.Уперше ідея про створення камерного дуету виникла в музикантів на конкурсі камерної музики ім. В. Повзуна в Одесі (2016), де кожен з них виборов звання лауреата, граючи в складі різних ансамблів. За короткий час вони значно розширили свій репертуар, виконуючи сонати для віолончелі й фортепіано Л. ван Бетовена, Й. Брамса, С. Рахманінова, Д. Шостаковича, С. Франка, Ф. Мендельсона, Е. Гріга, К. Сен-Санса та сонати українських композиторів: І. Лизогуба, Є. Косенка, І. Карабиця, Є. Станковича.У репертуарі цього ансамблю є також ряд концертних мініатюр: Г. Касадо, П. Чайковського, Д. Шостаковича, Р. Щедріна, В. Барвінського, Ю. Ланюка, Є. Станковича, З. Алмаші. Модеста Менцінського та Аліну Шевченко приваблює не лише активна концертна діяльність, а також творча робота у студіях звукозапису. Зараз вони завершили працю над першим своїм CD. До нього ввійшли камерні композиції Д. Шостаковича, Є. Станковича, Р. Щедріна та С. Рахманінова. Ці композиції захопили виконавців своєю імпульсивністю та сучасною палітрою яскравих музичних барв та образів. Великий обсяг музичного матеріалу, який є в репертуарі ансамблю, спонукав музикантів розпочати запис серії дисків, перший з яких побачив світ наприкінці 2017 року. Його презентація з великим успіхом відбулася у Львові в Палаці Потоцьких. Композиції, які цей ансамбль готує до запису, будуть об’єднані спільною ідеєю - презентувати слухачам власне бачення композицій для віолончелі та фортепіано, сучасне прочитання класичних творів, перлин віолончельної камералістики XVIII-XX століть, інтерпретацію української сучасної віолончельної сонати та камерної мініатюри. У творчості М. Менцінського та А. Шевченко віднайшли своє продовження багаті виконавські традиції Західної України та взаємозв’язок з європейськими традиціями віолончельного та фортепіанного виконавства. Цикл дисків, награний музикантами, покликаний популяризувати українську камерну музику не лише в Україні, але й за її межами. Концертні ідеї, які виникали у новоствореного ансамблю, сягали від класики та романтики до сучасних авангардних композицій. На підготовці репертуару для диска Модест та Аліна зосередилися наприкінці 2016 року. У цей час їх приваблювали твори композиторів ХХ століття, які були написані в ранній період творчості Д. Шостаковичем, Є. Станковичем, Р. Щедріним. У цих творах домінує нестримна енергія, експресія та щирі радісні емоції. Усе це резонувало з творчими пошуками молодого ансамблю. Робота над диском тривала протягом цілого року. Вікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.
Літургія Людкевича до Дня Героїв Небесної Сотні
Початок о 19:00 год. До Дня Героїв Небесної Сотні у Львівському органному залі відбудеться подія - трибют Героям модерної нації. Вокальний ансамбль Collegium Musicum, під керівництвом дириґента Віктора Пилипишина представлять у концертному виконанні Літургію Людкевича - як вияв найвищої поваги та увіковічнення високомистецьким жестом. "Літургія" надрукована 1922 року та отримала схвалення у церковному колі Галичини. Зокрема, цінним цей твір вважав Федір Сташинський, який був секретарем митрополита Андрея Шептицького.Окрім народних пісень, у "Літургії" також використано церковні твори чехів Алойза Нанке та Вінкента Серсавіє, а також – українських композиторів Дмитра Бортнянського, Михайла Вербицького, Івана Кипріяна, Миколи Лисенка, Віктора Матюка.Цікаво, що саме Людкевич запропонував відкрити у Львові Інститут церковної музики, оскільки вважав важливим вивчення церковного співу. Його підтримав митрополит Андрей Шептицький. Цим проектом команда Львівського органного залу спільно із музаґенцією Collegium Musicum хочуть вшанувати хлопців та дівчат, що принесли в жертву своє найдорожче, або подарувати Україні майбутнє. Вікові обмеження: 7+ Квитки можна придбати у касі Органного залу (середа-неділя 13:00-19:00), у понад 20-ти касах міста Gastroli.ua та онлайн.

Відгуки

Додати відгук
Для того, щоб залишити відгук, будь ласка, авторизуйтесь через соціальні мережі

Відгуків немає.
Ви можете бути першим:

Додати відгук